The Talos Principle 2 – otázky bronzového obra

The Talos Principle 2, dlouho očekávané pokračování kultovní logické hry, konečně dorazilo. A i když se mu nedaří plně dosáhnout výšin svého předchůdce, stále nabízí úchvatný zážitek plný myšlenek a rafinovaných hádanek.

Příběh a filosofie

@igdb

Hra se odehrává v rozlehlé oblasti ruinami zničené Země, kde se ujímáme role robota s úkolem plnit úkoly zadané tajemným Elohimem. Příběh, ačkoliv spíše minimalistický, uchvacuje filosofickými otázkami o vnímání, vědomí a smyslu existence.

Hra klade důraz na myšlení a nutí hráče k zamyšlení nad povahou reality, vnímání a morálky. I když příběh mohl být více rozvinutý, filosofické úvahy a myšlenky vtělené do herního světa dělají z The Talos Principle 2 silný a podnětný zážitek.

Hádanky a hratelnost

Hlavním tahounem hry jsou logické hádanky, které se opírají o manipulaci s objekty, světlem a portály. I když se některé mechanismy opakují, hra je dostatečně kreativní a stále přichází s novými výzvami, které nutí hráče k experimentování a logickému uvažování.

Hra nabízí několik úrovní obtížnosti, takže si ji užijí jak zkušení veteráni, tak i méně zkušení hráči. Ocenit lze i detailní tutoriál, který srozumitelně vysvětlí všechny herní mechaniky.

Audiovizuální stránka

The Talos Principle 2 se pyšní krásnou a detailní grafikou, která dává vyniknout zničené kráse světa. Soundtrack je melancholický a perfektně dokresluje atmosféru hry.

Hodnocení

Název hry: The Talos Principle 2

Vývojář: Croteam
Vydavatel: Devolver Digital
Žánr: Logické
Multiplayer: Ne
Platformy: Microsoft Windows, XBOX X/S, PlayStation 5

[ Koupit ]

Celkový dojem

The Talos Principle 2 je povedené pokračování, které i přes drobné nedostatky nabízí úchvatný herní svět plný filosofických myšlenek a rafinovaných logických hádanek. Pokud máte rádi hry, které nutí k přemýšlení a zpochybňují vnímání reality, The Talos Principle 2 by vám neměl uniknout.

-
4.3

Klady

+ Krásná grafika a melancholický soundtrack

+ Podnětné filosofické otázky a myšlenky

+ Rafinované logické hádanky

+ Více úrovní obtížnosti

Zápory

– Minimalistický příběh, který mohl být více rozvinutý

– Některé mechanismy hádanek se opakují

X