TOP 10 ukázek z Future Games Show

Na to, že je teprve březen, rok 2024 přinesl již nemálo různých herních konferencí a přehlídek. Tou momentálně poslední bylo čtvrteční Future Games Show, již čtvrtým rokem se vracející přehlídka, která se většinou zaměřuje spíše na menší projekty, ale překvapí i většími AA a AAA hrami. Pokud jste show minuli, níže se můžete podívat na několik zajímavějších titulů, které během této akce představily novou ukázku.

10. DeathSprint 66

Celou show odstartovala sci-fi novinka DeathSprint 66, dosud neviděná arkádová závodní hra, zasazená do cyberpunkového prostředí, ve kterém jistá korporace buduje závodní dráhy v opuštěných, rozbitých městech. Závodníci pak budou soutěžit na život a na smrt, zatímco jejich zběsilé šílenství bude vysíláno divákům, hodnotícím probíhající situace.

9. Zoochosis

Skvěle a zvráceně vypadající hororovka Zoochosis byla představena již před nějakým časem, během FGS jsme se však podívali na novou ukázku, představující asi nejhorší směnu v Zoo, jakou kdy „zažijete“. Kdy se do této děsivé zoologické zahrady budeme moct vydat, zatím potvrzeno není. Steam profil hry ale slibuje brzké vydání.

8. Enotria: The Last Song

Enotria je dalším přírůstkem do neustále se rozrůstající knihovny souls-like her. V této novince se namísto do umírajících světů nebo měst postihlých krvavou kletbou, podíváme do prosluněné Entorie, země inspirované italským folklorem a legendami. Dle slov vývojářů se můžeme těšit na více než 40 hodin dlouhý příběh a přes 100 různých typů nepřátel. Hra také nabídne zajímavou mechaniku nošení masek, které hlavní postavě pomohou na jejím dobrodružství. Na hru se můžeme těšit 21. srpna, a to na PC, PS5 a Xbox Series S/X.

7. Tenebris Somnia

Tento pixel artový survival horor zaujal nejednoho diváka. Zatímco samotná hra vypadá jako klasický survival horor v kostičkovém kabátku, inspirovaný klasikami jako Resident Evil, hra nabídne velmi dobře vypadající hrané filmečky. O příběhu ani vydání hry jsme zatím informace nezískali, ale jakožto fanoušek survival hororů jsem si tento indie projekt zařadil do seznamu přání v podstatě hned po shlédnutí traileru.

6. Voidwrought

Další zajímavou ukázkou pak byl rovněž menší indie projekt s názvem Voidwrought. Jedná se o vcelku klasickou metroidvanii, která si celkem očividně půjčuje styl kresby od legendárního Hollow Knight, ale zasazení hry se posouvá směrem ke cosmic horroru. Hra zaujala krásnou kresbou a velmi dobře vypadajícími animacemi a těšit se na ni můžeme někdy během roku 2024.

5. No Rest for the Wicked

O této nádherně vypadající novince od Moon Studia, známého díky duologii o Orim, jsem psal poměrně nedávno. Early access této kombinace ARPG a Souls-like se kvapem blíží, jeho vydání je plánováno na 18. dubna. Hra nabídne krásný vizuál, obtížné bosse, zajímavý fantasy příběh, chytře propojené úrovně působící podobně jako propojení lokací v Dark Souls 1, ale také správu vlastního domu a těžbu surovin či dokonce crafting.

4. Still wakes the deep

O tomto psychologickém hororu od studia The Chinese Room, stojícího za výborným Everybody’s Gone to the Rapture, jsme rovněž psali již dříve. Hra ale vypadá natolik zajímavě, že když jsem sledoval její novou ukázku, věděl jsem, že ji na tento seznam musím zařadit. Upřímně nerozumím tomu, jaktože ještě nikoho nenapadlo zasadit hororovou hru do prostředí opuštěné ropné plošiny. Na Still wakes the deep se můžeme těšit 18. června, a to na PC, PS5 a Xbox Series X/S.

3. Blue Prince

Jednou z premiér na FGS bylo atmosférické dobrodružství plné záhad a logických hádanek Blue Prince. Na první pohled určitě zaujme velmi povedená cel-shade grafika. Hra údajně nabídne neustále se měnící prostředí a koridory. Za hrou stojí nové studio Dogubomb Inc. a vydávat ji bude studio Raw Fury, které je proslulé velmi povedenými indie projekty. Datum vydání bohužel zatím není známé.

2. Worshippers of Cthulhu

Zajímavou strategií představenou během show byl právě tento kosmický horor, ve kterém hráč buduje podzemní město, ve kterém se stará o své následovníky, zatímco se snaží vyvolat všelijaké bestie jako vystřižené z příběhů H.P. Lovecrafta. Kromě stavění budov tak na hráče budou čekat rituály a těžká rozhodnutí, jak s následovníky naložit.

1. Industria 2

Na závěr jsem pro vás vybral velmi zajímavě vypadající survival horor, postavený na Unreal Engine 5 od indie studia Bleakmill. V Industria 2 se hráč zhostí role Nory. Ta se ocitá v paralelní dimenzi plné nepřátelských robotů, šílené AI a jejím úkolem je za prvé přežít a za druhé zjistit, co způsobilo její pobyt v tomto nehostinném místě. Podle traileru soudím, že hra pátou generaci Unrealu enginu využívá naplno, ale bohužel datum vydání zatím není potvrzeno.

X