TOP 5 her se samurajskou tematikou

Staré Japonsko se v poslední době těší velké oblibě. Už tento měsíc nám vyjde exkluzivně na PlayStation 5  hra Rise of the Ronin a na streamovací službě Disney+ zažívá obří úspěch minisérie Šógun. Pojďme se společně podívat na další herní tituly, kde vystupují tito neohrožení válečníci řídící se kodexem bušidó!

5. Way of the Samurai

Way of the Samurai je akční adventura z roku 2002, která vyšla  původně pro konzoli PlayStation 2. Ujmete se v ní role rónina, který má tu smůlu a připlete se do rozepře dvou klanů v jedné odlehlé vesničce. Hra se stala oblíbenou nejen díky rychlému soubojovému systému, který nabízel nejen spoustu zbraní a herních stylů, ale také hlavně díky nelineárnímu příběhu. Vaše rozhodnutí měnilo samotný příběh hry, a to poté vedlo k opakovanému hraní. Hra se dočkala i dalších pokračování. Rozhodně doporučujeme si tento kousek vyzkoušet!

@steam

4. Okami

V Okami sice nebudeme přímo hrát za samuraje, zato si vyzkoušíme, jaké to je být bohem! Nebo spíše bohyní, konkrétně bohyní slunce Amaterasu. Hra Okami vyšla v roce 2006 na PlayStation 2, ale následně byla portována na ostatní platformy. Jedním z nejvýraznějších prvků Okami je jeho jedinečný vizuální styl, který se inspiruje tradiční japonskou kresbou a malbou. Hra využívá techniku zvanou „sumi-e“, která simuluje kreslení štětcem a vytváří dojem, že se hráč pohybuje v obrazu z japonského kreslení. Žánrově hru můžeme přirovnat ke starším dílům The Legend of Zelda. Čekají vás různé hádanky, úkoly a hlavně svět, který se inspiroval japonskou mytologií. Hra získala mnoho ocenění za svůj originální vizuál, příběh a hratelnost.

@steam

3. Nioh

Nyní se přesuneme z krásné malované scenérie do temného období Sengoku, kde prim hraje hlavně rudá barva krve. Nioh byl vytvořen společností Team Ninja v roce 2017 pro PlayStation 4. Později vyšel i port na PC. Hráč se ujmul role Williama Adamse, anglického samuraje, který byl inspirován skutečnou historickou postavou. Nioh je akční RPG hra, kterou si určitě oblíbí hráči Dark Souls či Bloodborne. Souboje vyžadují skvělé reflexy, dobré vybavení a taky spoustu toho štěstíčka. Krom lidských nepřátel se vám postaví i Yokai –⁠⁠⁠⁠⁠ démoni z japonských mýtů a legend. Hrajte jen na vlastní nebezpečí!

@gamespot

2. Sekiro: Shadows Die Twice

Koukám, že nejste žádní strašpytlové, a máte rádi pořádné výzvy! V tom případě tu máme na druhém místě Sekiro: Shadows Die Twice. Hra byla vydána roku 2019 na PS/Xbox a PC. Hru vytvářelo studio From Software, praotec všech hardcore RPG a původce všech rozbitých herních komponentů. Ve hře se ujmeme postavy, které se říká Wolf a snaží se zachránit svého mladého pána. Sice Wolf sám není samuraj, ale na své cestě jich potkáte spoustu a spousta z nich je zvědavých, jakou barvu mají vaše vnitřnosti. Hra klade důraz na precizní odrážení útoků a pohyblivost pomocí háku s lanem, ale i třeba tichý průchod… Já jen doufám, že jednou se mi toho posledního bosse povede porazit!

@polygon

1. Ghost of Tsushima

První místo patří téhle skvělé akční adventuře s otevřeným světem od Sucker Punch Productions. Hra vyšla v roce 2020 exkluzivně pro PlayStation 4, ale PC hráči mohou začít brousit své katany, protože PC verze již byla ohlášena! Hra se odehrává ve 13. stolení během mongolské invaze. V roli neohroženého Jina Sakaie se rozhodneme mongolské nájezdníky vypráskat z našeho ostrova ať to stojí co to stojí. Občas sice použijeme trošku nečestné způsoby boje, ale znáte to, zoufalá situace vyžaduje zoufalé činy. Hra byla chválena za svojí hratelnost, příběh a hlavně vizuální stránku. Japonská příroda a architektura je vyobrazena na výbornou a kdyby mi někdo platil jen za kochání v této hře, tož už su milionář. Doporučuji všemi deseti si tuto pecku zahrát, lepší samurajskou hru najdete jen horko těžko! 

@ign
X