Top 5 ikonických herních zbraní

Zitik

Téměř v každé hře se objevuje něco unikátního a v mnoha případech to jsou právě zbraně. Já si pro vás připravil svůj seznam nejikoničtějších zbraní, které se mi za ta léta vryla do paměti a mám je právě s danou hrou vždy spojené. Snažil jsem se vybrat z každého odvětví ty nejvíce známé, ať už to jsou čepele, granáty nebo střelné zbraně. Budu rád, když se vyjádříte a podělíte se o svoje tipy.

Frostmourne neboli Mrazivý smutek

@Blizzard Entertainment

„Kdokoli vezme tuto čepel, bude mít věčnou sílu. Stějně jako čepel trhá maso, musí síla drásat i jeho ducha“

Frostmourne neboli Mrazivý smutek je runový meč, který patří králi lichů. Arthas Menethil se o čepeli dozvěděl a rozhodl se, že se jí musí zmocnit, aby porazil svého soka, Pána děsu Mal´Ganise. Arthas vyhrál, ale za vysokou cenu. Jeho duše byla zatracena a stal se z něho nový Král Lichů. Pomocí svého meče rozséval zkázu, smrt a utrpení, dokud ho nezničil paladin Tirion Fordring.

Mrazivý smutek má schopnost vysát život ze svých obětí a duši z každého, s kým se spojí. Král Lichů může telepaticky komunikovat s držitelem meče a vidí i slyší to co on. Postupně ovládne mysl držitele a zmocní se tak i jeho těla. Držitel se poté stane sám Králem Lichů, protože jeho vědomí se přesune do meče a z těla zbyde jen bezduchá skořápka.

BFG (Big Fucking Gun)

@Id Software

Jedna z nejznámějších střelných zbraní je určitě BFG 9000. Ruční zbraň hromadného ničení se proslavila díky herní sérii DOOM a Quake. Poprvé se objevila v první verzi hry Doom, a od té doby je její nedílnou součástí. Je to veliká ruční energetická zbraň, která vystřeluje obří koule zelené plazmy. Způsobuje velké poškození a jedná se o nejsilnější zbraň ve hře. Dokáže jediním výstřelem vyčistit celou místnost od slabších nepřátel a těm silnějším způsobovat kritická poškození.

Tohle ruční dělo prošlo během let několika změnami, ať už vizuálně nebo funkcí střelby. Pořád ale zůstává tím zatraceně velkým dělem, které nám z hraní dělá skvěý požitek a dostalo se i do filmové verze, kde se s ním oháněl sám The Rock

Lancer Assault Rifle Mark 2

@GearsofWar

Lancer Assault Rifle Mark 2 je upgrade verzí zbraně Mark 1, kdy místo bajonetu byla přidána motorová pila. Právě tato pila dělá ze zbraně ikonu celé série.

Zbraň má větší přesnost, ale menší kadenci než její předchůdce Mark 1. Během Locust War se stala základní výbavou pro mariňáky a v první řadě jí používal převážně hrdina celé série Marcus Fénix.

Právě Marcus Fénix a jeho bratr byli designéři řetežového bajonetu. Řetěz se skládá z velmi ostrých karbidových břitů, poháněných vlastním motorem. Pila má tak velkou sílu, že dokáže proříznout brnění i tlustou kůži sarančat během několika sekund.

Zbraň prošla během herní série několika úpravami, jako třeba prodloužení hlavně, zvýšení počtu nábojů v zásobníku a další vychytávky. Pila však stále zůstává ikonickou součástí zbraně.

Skrytá čepel v Assassins Creed

@Ubisoft

Poprvé se tato zbraň objevila v prvním díle herní série Assassins Creed. První díl vyšel už v roce 2007 a od té doby nás čepel provází téměř v každém díle.

Čepel se dá libovolně vysunout nebo zasunout z pouzdra, které je připevněno k zápěstí. První verze čepele vyžadovala jistou oběť, a to amputaci prsteníčku. Bylo to z technických důvodů kvůli prodloužení dosahu. Později se její funkčnost upravila a amputace už nebyla potřeba.

První použití provedl perský assassin Darius, když pomocí čepele zabil perského krále Xerxe I. Zbraň se tak stala nedílnou součástí výbavy assassínů. Během staletí prošla mnoha různými úpravami. Assassinka Shao Jun provedla modifikaci, že čepel se jí vysouvala z boty, Ratonhnhaké:ton měl čepel, která se dala otočit a vznikl tak multifunkční nůž, kterým mohl například stahovat zvířata z kůže a další.

Čepele byly vyrobeny z běžných materiálů, ale stávalo se, že  byly v boji zlomeny. Proto nebyly určeny k přímému boji. Altair pomocí Jablka ráje odhalil zvláštní slitinu kovu s názvem Isu. Taková slitina byla prakticky nezničitelná, ale výroba velmi složitá a suroviny vzácné. Altair si tajemstvý výroby slitiny vzal do hrobu, proto se bratrstvo uchýlilo zpět k běžným materiálům.

Holy Hand Grenade

@Team17

Holy Hand Grenade má spoustu názvů. Hallelujah bomb, HHG nebo jen Holy Grenade. Je to velmi mocná zbraň, která se poprvé objevila ve Worms: The Directors Cut a od té doby se objevila téměř ve všech hlavních dílech série Worms.

Jedná se prakticky o normální granát. Liší se však v několika věcech a to z něj dělají unikátní zbraň. Jeho nejtypičtějším znakem je jeho vzhled, kdy vypadá jako korunovační klenot a také ve zvuku, který provází detonaci. Neexploduje ihned po vypršení časovače, ale i po vypršení počká, dokud se zcela nezastaví. Ještě před detonací uslyšíme zvukový efekt, kdy se chorálovým zpěvem ozve slovo Hallelujah. Právě tento efekt se stal velmi oblíbeným, a proto se zbraň stala tak populární, ikdyž se neřadí mezi super zbraně v sérii.

Tak to byl můj výběr ikonických zbraní ve videohrách. Určitě si vzpomeneme i na další a budu rád, když se s námi podělíte o nápady.

X