TOP 5 nejočekávanějších her roku 2024

Je jasné, že herní průmysl z vysoka kašle na to, že po nabitém roce 2023 nemáme dostatek času ani peněz abychom zvládli dohrát vše, co se za tento extrémně plodný rok urodilo. Ale pokud jen přece do budoucnosti vzhlížíte s hlavou vztyčenou a šrajtoflí naplněnou, podívejte se na s námi na pět nejzajímavějších titulů tohoto roku!

5. Avowed

Už vás nebaví buď věčné čekání na TES VI a nebo naopak jste Skyrim už dohráli i na dětské chůvičce v jeho nejvíce legendární GOTY verzi? Pokud jste aspoň jednou odpověděli že ano, máme tu pro vás má řešení! Nové RPG Avowed od společnosti Obsidian Entertainment se chystá na vydání v roce 2024 a vypadá to na neuvěřitelný zážitek. Chystaná hra se opře do akce a zároveň zachová RPG systémy, kterými je společnost Obsidian známá. Očekávejte rychlé fantasy souboje, které hráčům umožní sesílat kouzla a dokonce používat  palné zbraně k likvidaci nepřátel a plnění úkolů. Zajímavé je, že Avowed se také odehrává v univerzu Pillars of Eternity, jak potvrdila společnost Obsidian.

4. Microsoft Flight Simulator 2024

Pro ty, kteří nemají hlavu v oblacích…no… tak znovu. Pro ty, co stojí nohama pevně na zemi… ne? Prostě pro hráče co fantasy svět plný mečů a magie nic neříká, tu máme nový díl oblíbeného simulátoru létání! Microsoft Flight Simulator 2020 byl už z hlediska designu působivým počinem, který hráčům přiblížil celou planetu na dosah ruky. Nyní se Microsoft Flight Simulator 2024 snaží ještě více vtáhnout do děje a nabízí ještě více možností, co dělat. Nový díl obsahuje více misí založených na plnění cílů, jako je hašení požárů ze vzduchu, pátrání a záchrana a přeprava vrtulníkem – to vše pohání „vyvinutý“ engine společnosti Asobo Studio. Taky už se nemůžete dočkat až po vzoru Willyho Foga obletíte celý svět? Vydání se plánuje v průběhu roku 2024.

3. Star Wars Outlaws

Star Wars Jedi: Fallen Order ukázal světu, že po příběhových hrách z předaleké galaxie je stále hlad! Proto se už nemůžeme dočkat vydání nové hry ze SW univerza, která má nabídnout otevřený svět a nepřeberné možnosti. Star Wars Outlaws se odehrává mezi událostmi filmů Impérium vrací úder a Návrat Jediho a bude obsahovat akční hratelnost z pohledu třetí osoby s prvky stealth, stejně jako důraz na průzkum a střílení. Stejně jako mnoho jiných her z poslední doby z prostředí Hvězdných válek vypadá Outlaws draze a propracovaně, čemuž odpovídá i nádherná vizuální stránka a prezentace. Že by aspoň v herním průmyslu mohla značka vstát z mrtvých, jako jeden nejmenovaný císař? To budeme muset zjistit také během roku 2024!

2. Senua’s Saga: Hellblade II

Znovu se vydáme do hlubin duše. Akorát krom legendárního študáka nás opět očekává naše ztrápená, a osudem zkoušená Senua. První díl zaznamenal obří úspěch, a není se co divit, že díl druhý vypadá ve všech ohledech temněji a surověji. Microsoft během své Xbox Games Showcase nabídl rozsáhlý pohled na hru Senua’s Saga: Hellblade II a vypadá ambiciózněji, než se očekávalo. Je to snadno jedna z nejlépe vypadajících her v portfoliu Microsoftu, ale vizuální stránka není to jediné, na co se můžeme v dalším projektu studia Ninja Theory těšit. Bude se pyšnit také pohlcujícím zvukem, který zřejmě rozšíří svého předchůdce (což znamená, že byste měli hrát se sluchátky). Hra bude uvedena na trh někdy v roce 2024.

1. Final Fantasy 7 Rebirth

Je jasné že celá redakce se těší na další pokračování remakeu této legendární hry… No minimálně aspoň můj jrpgfilovský bro Scarecrow. Společnost Square Enix ukázala druhý díl v akci a vypadá úžasně. Děj se odehrává po událostech remaku z roku 2020, Cloud a jeho přátelé utekli z Midgaru a v Rebirthu musí bojovat proti zlému Sephirothovi. Tento díl pošle hráče do světa Gaia, který bude podle všeho mnohem otevřenější než Midgar z předchozího dílu. Hra bude uvedena na trh 29. února 2024. 

Zajímavých titulů rozhodně tento rok vychází víc, a budeme moc rádi když nám i ostatním čtenářům dáte vlastní tip, na co se máme těšit!

X