Top 8 ukázek ze State of Play

Před časem jsme tady měli první letošní ukázku novinek, které si pro nás připravuje zelený tým Xboxu, a dnes se s novinkami a ukázkami pochlubil zase tým „modrých“. Ukázek si PlayStation připravil o něco více, ale bohužel, podobně jako u jejich posledního State of Play, nenachází se mezi nimi mnoho klasických exkluzivních pecek, na které jsme si během minulé generace konzolí tak zvykli. Přesto se však jedná o kousky minimálně zajímavé a za sebe mohu říct, že některých se již nemohu dočkat. Pojďme se tedy podívat na ty nejzajímavější kousky, na které se v příštích měsících můžeme těšit.

8. Helldivers 2

O Hvězdnou Pěchotou inspirovaných Helldiverech jsme se již párkrát zmínili. Pokračování menší, ale úspěšné kooperativní twin-stick střílečky je vskutku ambiciózním projektem. Druhý díl posouvá kameru z ptačí perspektivy za záda našich postradatelných bojovníků, kteří se po stovkách vrhají do šílených, chaotických soubojů s kdejakou havětí, která galaxii sužuje. Jak tomu bylo již v prvním díle, hra plně podporuje „střelbu do vlastních řad“. Díky tomu v prvním díle občas docházelo k absurdním, ale velmi zábavným situacím. Není nad to shodit kamarádovi na hlavu z oběžné dráhy planety obří bednu plnou munice. Není se však čeho bát, během pár vteřin bude kamarád seslán na povrch planety v podobě posil a ihned se zapojí do probíhajícího boje. Na tuto akční pecku, která se nebere moc vážně, se můžete těšit již 8. února, a to jak na PlayStation 5, tak na PC.

7. Stellar Blade

Zpracování ženských hrdinek bývá v posledních letech lehce ožehavé téma, obzvlášť pak diskuze na sociálních sítích se okolo tohoto tématu často zvrhnou. Zatímco západní designéři se snaží jít cestou realismu, Korejské studio Shift Up všechen realismus mění za velmi odvážně oděnou hrdinku Eve. Ta se v akčním RPG Stellar Blade vydá do války s mimozemskou rasou, která způsobila exodus lidstva z planety Země. Hra má nabídnout působivé grafické zpracování, rychlý soubojový systém a emotivní příběh. Vydání se pak plánuje na 26. dubna.

6. Silent Hill 2

Silent Hill asi nemusím nějak blíže představovat. Japonská hororová série patří mezi klasiky žánru a druhý díl, sledující psychologické utrpení Jamese Sunderlanda, je jedním z nejoblíbenějších dílů mezi fanoušky. Relativně nedávný návrat studia Konami doprovázelo oznámení několika projektů, které si berou za úkol tuto sérii přivést zpět k životu a jedním z nich je právě kompletní remake druhého dílu, kterého se zhostilo Polské studio Bloober Team. Toto rozhodnutí mezi fanoušky hororu vyvolalo menší rozpaky, jelikož studio má za sebou spíše průměrné hry jako Blair Witch, Medium nebo Layers of Fear. Remake druhého Silent Hillu zatím určitě nevypadá špatně, ale z ukázky mám dojem, že minimálně co se animací týče, hra by ještě potřebovala kus práce.

5. Judas

Ken Levine patří mezi veterány herního průmyslu a proslavil se především trilogií Bioshock. Po vydání třetího dílu s názvem Infinite však Ken opustil studio Irrational Games, založil vlastní, menší studio Ghost Story Games, a na několik let se více méně odmlčel. Loni však představil hru, na které se svým týmem posledních 7 let pracovali a to Judas. Ta nyní skrze State of Play dostala novou ukázku spolu s potvrzením, že hra vyjde i na PlayStation 5. O Judas toho zatím však moc nevíme, podle slov Kena Levina se bude jednat o příběh rozbitý jako lego a bude na hráči, aby jej poskládal zpět dohromady. To zní samozřejmě jako výborný koncept, ale nejspíš si ještě chvíli budeme muset počkat na zjištění, jak taková hra bude fungovat. Bohužel, ani tentokrát totiž nebylo datum vydání nijak specifikováno.

4. Metro Awakening VR

A u klasik ještě chvíli zůstaneme, i když tentokrát jde o jednu z mladších. First person akce na motivy postapokalyptických románů Dmitry Gluchovskeho obsahuje již tři díly. O připravovaném novém dílu se již ví nějakou dobu, málokdo však tušil, že se bude jednat o VR hru, podobně jako u Half-Life Alyx. Metro Awakening poslouží jako prequel pro Metro 2033 a majitelé PS VR 2 se v něm zhostí role lékaře Serdara, který v se v tunelech Moskevského metra snaží nalézt svou ženu. PS VR 2 momentálně velmi schází pořádné velké hry, doufám tedy, že se tento spin-off k mé oblíbené sérii povede. Jsem však zároveň zvědavý, jak je na tom možné pokračování i hlavní dějové linky Metra.

3. Dragons Dogma 2

Capcom nás v posledních měsících zásoboval poměrně solidním množstvím ukázek z připravovaného pokračování tohoto oblíbeného, akčního fantasy RPG které proslulo hlavně neotřelým přístupem k AI parťákům, kteří hlavní postavu doprovází během dobrodružství. A odezva ze strany hráčů byla zatím téměř jednoznačně velmi pozitivní. Capcomu se v posledních letech velmi daří (i přes menší nezdary jako Exoprimal) a pokud tento fantasy epos bude tak dobrý, jak doposud vypadal, máme se vskutku na co těšit. Na PS5, Xbox Series a PC si Dragons Dogma 2 budeme moci zahrát již 22. března.

2. Rise of the Ronin

Jedna z mála exkluzivit pro PlayStation 5, na kterou jsme se během State of Play podívali, bylo slibně vypadající Rise of the Ronin od studia Team Ninja. To můžete znát převážně díky povedeným, brutálním hrám Nioh, nedávnému Wo Long Dynasty a lehce netradičnímu spin-offu Final Fantasy: Stranger of Paradise. Team Ninja tentokrát upouští od pouze jedné, zpravidla extrémní obtížnosti a prozkoumávat Japonsko devatenáctého století v kůži Rónina (samuraj bez pána) tak budete moct i na lehkou obtížnost. Hra si bere za cíl nabídnout rozmanitý svět, možnosti ovlivnit příběh, boj jak ostrými, tak střelnými zbraněmi a zajímavý pohled na Japonsko procházející si válkou se západem. Hru si majitelé PlayStation 5 budou moct zahrát 22. března.

1. Death Stranding 2: On the Beach

Pokračování velepodivnosti od mistra Kojimy na sebe nenechalo dlouho čekat. Okolo prvního dílu panovaly velmi rozporuplné debaty, hra si našla mnoho fanoušků, ale nemálo hráčů považovalo hru za nudný simulátor (osobně tento názor nechápu). Hideo však měl se svým naruby postaveným světem veliké plány, jelikož nedávno potvrdil vznikající seriálovou adaptaci a nyní se můžeme podívat na poměrně dlouhou ukázku ze hry. Stejně jako první díl, hra nabídne hvězdné obsazení, které se jen tak nevidí, v čele pak opět bude Norman Reedus a Léa Seydoux. Popisovat dění v traileru je v podstatě na celý nový článek, posuďte tedy sami.

Závěrem

Dostalo se pochopitelně i na několik menších titulů. Oznámen byl port povedeného survival akčního RPG V Rising pro PS5, stejně tak Čínské studio Hoyoverse (Genshin Impact, Honka Star Rail) potvrdilo port jejich novinky Zenless Zone Zero pro PlayStation. Překvapením byl určitě remake Until Dawn – hra předělaná do Unreal Engine 5 bude vydána jak pro PS5, tak pro PC. Ještě před ukázkou ze Silent Hill 2 Sony a Konami ukázali Silent Hill: The Short Message. Jedná se o kratší horor, který si můžete zahrát již dnes a to zdarma.

X