Total War: Pharaoh se ohlásilo s prvním trailerem i datem vydání

Další díl z herní ságy Total War je na cestě, a tentokrát hráče zavede do starověkého Egypta, zmítaného svárem tří kultur. Rozhodnout o osudu všech bude jen na nás. 

Rozhodně se tedy můžeme těšit na válečná tažení, politické intriky, ale také na zásadní rozhodnutí, která v pozici samotného faraona budeme muset činit, což ke každé správné strategii patří.

@steam

„V roli faraona musíte zachránit Egypt před zkázou a provést svůj lid devastujícím úpadkem doby bronzové. Je jen na vás, zda přežijete, nebo zmizíte v propadlišti dějin,“ uvedl hlavní vývojář hry, Todor Nikolov.

Toužíte se probojovat tisíci nepřátel, či je okouzlit svým šarmem bez přílišného krveprolití? I to ovlivní výběr vaší postavy. Na začátku si totiž budeme moci vybrat z celkem osmi vůdců a představitelů jednotlivých frakcí, přičemž záleží hlavně na naší povaze i taktice, s jakou budeme chtít hrou projít. Budeme tak mít šanci zahrát si například za Ramsese, Setiho, Tausreta či Kurunta. 

Jako první díl herní série Total War: Pharaoh nabídne funkci přizpůsobení kampaně, díky čemuž si budeme moct měnit výchozí nastavení všech frakcí, například rozvržení zdrojů, pravděpodobnost přírodních katastrof apod.

Hru je již možné si předobjednat a pokud tak učiníte, získáte vstup do Early Accesu, což může přilákat hlavně zaryté fanoušky, ačkoli zatím není známe jeho datum. Kromě toho také získáte kosmetické vybavení, a to ve dvou balíčcích s názvy Avatar of the Gods a Heart of Shardana.

Datum vydání Total War: Pharaoh je oznámeno na říjen 2023. Pokud jste tedy fanoušky Total War nebo strategií obecně, budete mít na podzim o zábavu postaráno.

X