Tvorba postavy v Dragon’s Dogma 2 nabídne ohromující možnosti

Možná jste si již všimli zajímavého faktu. Zatímco mnoho her na hrdiny pocházejících od západních studií nabízí spíše skromnější možnosti, jak upravit naše hrdiny, japonská a některá korejská studia většinou nabízí až ohromující možnosti ve svých RPG. Není to samozřejmě pravidlem, všichni jsme strávili až nezdravé množství času při tvorbě postavy v Baldur’s Gate 3, modernějších hrách od BioWare jako Dragon Age Inquisition nebo v Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. To jsou však spíše výjimky. Když se pak podíváme na RPG hry od vývojářů ze „Země vycházejícího slunce“, najdeme hry jako Nioh 2, Elden Ring, Final Fantasy XIV, Monster Hunter World, Code Vein a mnoho dalších. Legendární „character creator“ pak nabízí Black Desert Online od korejského studia Pearl Abyss. Je již zvykem, že když vyjde nová hra s opravdu rozsáhlými možnostmi úprav postavy, hráči zkouší vytvářet napodobeniny postav z jiných her, ale i z filmů a seriálů.
Posledním takovým kouskem je Dragon’s Dogma 2.

Ačkoliv na hru si ještě zhruba deset dní počkáme, Capcom nabídl všem zájemcům možnost vytvořit si postavu již nyní skrze vydaný Character Creator and Storage. Ten je zdarma přístupný všem hráčům skrze platformu Steam a online obchody konzolí PlayStation 5 a Xbox Series S/X.

Jednou z prvních „kopií“ byl pochopitelně Kratos. Nejsem si jistý, jestli je to jednoduše tím, že Kratos se lehce napodobuje nebo tím, jak populární náš plešatý bůh války je, ale Kratos je téměř pokaždé jednou z prvních napodobenin, která se na sociálních sítích objeví. Hráči však záhy zjistili, jak ohromující možnosti Dragon’s Dogma 2 nabídne a začali vytvářet další oblíbené postavy jako Geralt, Melina (Elden Ring), Lae’zel (Baldur’s Gate 3), nebo dokonce Walter White z Breaking Bad. Mnoho těchto pokusů nyní koluje sítěmi Twitter (X) a Reddit a jsem si jistý, že jich v příštích dnech uvidíme daleko víc. Pokud si chcete zkusit vytvořit vlastní postavu či napodobeninu oblíbené postavy z jiného média, neváhejte a stahujte – Character Creator and Storage zabere necelých 7 GB, je zdarma a vytvořenou postavu si budete moci přenést do plné hry po jejím vydání.

X