„Ve hrách pro jednoho hráče nevidíme místo pro mikrotransakce“ říká CD Projekt Red

CD Projekt Red nebude v brzké době zavádět mikrotransakce do her pro jednoho hráče, jako jsou The Witcher 3 a Cyberpunk 2077, podle nedávných komentářů finančního ředitele společnosti.
Během rozhovoru pro Stockwatch.pl byl Piotr Nielubowicz dotázán, zda do budoucích her budou přidány mikrotransakce.
Na to Nielubowicz odpověděl „nevidíme místo pro mikrotransakce v případě her pro jednoho hráče“.

@CDP RED

Vyjádření přichází v době, kdy jsou mikrotransakce opět předmětem zuřivých debat, zejména kvůli kontroverzi kolem dlouhého seznamu DLC položek Dragon’s Dogma 2, které byly vydány spolu s hlavní hrou.
I když se ukázalo, že téměř všechny tyto položky se dají získat během hraní, hráči byli přesto přesvědčeni, že se z nich Capcom pokusil vymlátit další peníze skrz spoustu doplňků.
Když budeme brát v potaz fakt, že během recenzování před samotným vydáním, hra neobsahovala žádné mikrotransakce a jen některé redakce věděli o jejich následném přidání, Capcom se jednoduše nezachoval moc férově k hráčům.

@Steam


CD Projekt Red ze své strany použití mikrotransakcí vůbec nevyloučil.
Po svém komentáři ohledně her pro jednoho hráče Nielubowicz dodal „nevylučujeme, že toto řešení v budoucnu použijeme v případě projektů pro více hráčů“.
To by se mohlo týkat Project Sirius, zaklínačské hry pro více hráčů od CD Projektu, kterou v současnosti vyvíjí bostonské studio The Molasses Flood.
Navzdory resetování vývoje hry na začátku minulého roku Nielubowicz v rozhovoru potvrzuje, že bude stále obsahovat multiplayerové prvky.
Objasňuje také, že hra je považována za „AAA projekt“, zatímco viceprezidentka pro vztahy s investory Karolina Gnas říká, že CDP je „stále spokojenější s postupem práce“, na které právě pracuje asi 40 lidí.

@techraj.cz

Mikrotransakce nejsou jediným horkým tématem, které CD Projekt Red v poslední době řeší.
Minulý týden quest designer Cyberpunku 2077 Pawel Sasko řekl, že existuje „gigantická, opravdu dlouhá cesta“, než se NPC poháněné generativní AI vyrovnají kvalitě ručně psaných postav.

Jaký je váš postoj k mikrotransakcím?

 

X