Výjde remaster Halo: Combat Evolved i na PlayStation?

Microsoft údajně pracuje na remasteru klasické střílečky z první osoby od Bungie, Halo: Combat Evolved, a zvažuje vydání verze pro PlayStation, spolu s multiplatformními vydáními her jako je Hellblade 2 a Doom: The Dark Ages.

Tomu odpovídá informace od Toma Warrena z The Verge, který (v placeném webovém zpravodaji Notepad) uvádí, že nový remaster Halo: Combat Evolved je momentálně ve stádiu raného vývoje.

Jedná se o jednu z několika nových her, které jsou údajně zvažovány pro projekt Latitude, interní označení Microsoftu pro svou novou strategii multiplatformních vydání, po multiplatformních vydáních her jako Sea of Thieves, Grounded, Pentiment a Hi-Fi Rush.

Další hry pro Xbox, které jsou momentálně zvažovány pro multiplatformní vydání, zahrnují Doom: The Dark Ages, Hellblade 2, Starfield, Age of Empires 2: Definitive Edition a Age of Mythology.

Warren poznamenává, že toto neznamená úplný posun k multiplatformní strategii pro Microsoft, přičemž společnost stále udržuje některé tituly jako exkluzivity pro Xbox.

Gears 6, reboot Fable od Playground Games a South of Midnight od vývojářů We Happy Few nebo Compulsion, všechny jsou podle Warrena naplánované na představení během tohoto víkendu, přičemž poslední dvě pravděpodobně dostanou data vydání v roce 2025, údajně momentálně nejsou zvažovány jako multiplatformní.

@Steam

Samozřejmě, toto není poprvé, co jsme dozvěděli, že Microsoft zvažuje vydávání svých titulů i na jiné konzole.
První zprávy se objevily v únoru s tvrzením, že Starfield byl označen pro možné vydání na PlayStation, spolu s nadcházejícím Indiana Jones and the Great Circle od MachineGames.

V květnu bylo hlášeno, že výkonní pracovníci Microsoftu tlačí na přístup bez „omezení“ k vydávání titulů pro Xbox i na platformy PlayStation a Nintendo, s cílem zvýšit marže.
Toto tvrzení přišlo po loňském převzetí společnosti Activision Blizzard za 69 miliard dolarů a rozhodnutí Microsoftu zavřít několik studií Bethesdy (Tango Gameworks, vývojáři Hi-Fi Rush a Arkane Austin, tvůrci Redfall), aby se mohli soustředit na to, co nazvali „prioritními hrami„.

Zatím nejsou žádné zmínky o tom, kdy by Microsoft mohl oznámit novou várku multiplatformních vydání svých her, ale Warren říká, že neočekává žádné novinky o projektu Latitude během nedělního Xbox Games Showcase.
Ta bude živě vysíláno 9. června od 19:00 a hned poté bude následovat hodinová prezentace Call of Duty: Black Ops 6.

X