Vzniká snímek The Legend of Zelda

Povedenějších filmových a seriálových adaptací her se v posledních letech urodilo překvapivě mnoho a vzhledem k jejich úspěchu si jsem poměrně jistý, že nás jich čeká ještě mnohem víc. Do filmových vod vstoupilo již i Nintendo s jejich Mariem a Pokemony. Nyní víme, která bude další z hlavních sérií Japonského giganta, která získá hranou podobu. Legend of Zelda je s námi již od roku 1986 a jedná se o jednu z těch značek, o které se můžete zmínit i před ne-hráči a budou minimálně tušit, o čem že to mluvíte. Bylo tedy možná spíše otázkou času, kdy se Link a Zelda vydají na filmová plátna.

@alphacoders.com

Informací o snímku není zatím mnoho, obzvlášť o obsazení zatím nevíme nic. Hlavní designer stojící za Zeldou, Shigeru Miyamoto potvrdil, že snímek vzniká ve spolupráci Nintenda a Sony Pictures Entertainment. Za snímkem bude stát hned několik známých tvůrců jako Avi Arad, který pracoval na nedávném Spider-Man: Across the Spider-Verse, Ghost in the Shell, Venom a Morbius. Také již nějakou dobu pracuje na zfilmovaných Borderlands. Na scénáři pro Zeldu bude pracovat Derek Connolly, stojící zua snímky jako Jurassic World nebo Detetctive Pikachu. V neposlední řade padlo také jméno Wes Ball, režiséra filmové ságy Maze Runner a nadcházejícího Kingdom of the Planet of the Apes.

Miyamoto dodává, že dokončení filmu ještě potrvá a nemáme jej čekat brzy. O celosvětovou produkci se postará právě Sony, které se podílí i na financování snímku. Fanoušci momentálně horlivě debatují nad možným obsazením, nejednou pak padlo jméno Toma Hollanda jako představitele Linka. Jedná se pochopitelně jen o teorie a jakékoliv oficiální informace bych čekal až později příští rok.

X