WWE 2K24 aneb když se zem otřásá

Asi málokomu jsou jména jako John Cena, The Rock, The Undertaker nebo Roman Reigns zcela neznámá. Už dlouhá léta je kromě obrazovek můžeme vidět i ve sportovním simulátoru série WWE. Nyní se už můžeme těšit z titulu WWE 2K24 a věřím, že skalní fanoušci se už nemohli dočkat. Tak se na to pojďme podívat trochu podrobněji.

@Techraj

Před samotným hodnocením bych chtěl poděkovat společnosti Cenega Czech za za poskytnutí titulu k recenzi. Moc jsem si to užil a věřím, že budeme spolupracovat i v budoucnu.

Show jak má být

Není třeba vysvětlovat o čem celé wrestlingové klání je. Dva nebo i desítky chlápků i žen v latexu se snaží navzájem vymlátit si duši z těla a to pomocí chvatů, za které by se nemusela stydět ani světová špička gymnastů. Dost to bolí, ale kouká se na to pěkně. Stejné je to i u této videoherní série.

Já si hned vyzkoušel pořádný fight za svého oblíbence a jednoho z legendárních zápasníků. Přivítejte The Undertakera. A abych to neměl tak snadné, tak jsem si proti sobě nastavil další legendu The Rocka. No pěkně jsem se u toho zapotil. Zkrátím to a prozradím, že jsem dostal pěkně na budku.

Jestli jste v této hře nováčci, tak největší problém bude ovládání. Funkcí je tu mnoho a času reagovat na chvaty soupeře zase hodně málo. Kolikrát nemáme ani půl vteřiny nma reakci a už jen vidíme, jak naše postava letí mimo provazy. 

Nejen ovládání může překvapit

Jak jsem už naznačil, tak k osvojení ovládání je cesta dlouhá. Rád bych jen zdůraznil, že jsem titul zkoušel na PC a to je očistec. Na gamepadu je to mnohem jednodušší. K plynulému hraní potřeba skoro více tlačítek než máme vůbec prstů a proto se bojím, že by to nováčky mohlo od hraní trochu odradit. Cvičení dělá mistra, takže hlavně se nevzdávat.

Co ale hráč neovlivní, tak jsou bugy. Hned v prvním zápase jsem musel utkání hned restartovat, protože se The Undertaker po skoku z lan propadl texturou a byl vidět pouze od pasu nahoru. V dalším zápase jsem se zase zasekl mezi provazy a nešlo dělat nic jiného, než opět restartovat zápas. Naštěstí se to stávalo čím dál méně a hra se už stávala plynulejší. Bohužel, se to může stát, když zrovna vyhhráváte a pak je celý postup ztracen.

V ringu může nastat i pěkný zmatek

Kromě klasického utkání jeden na jednoho si lze nastavit všechny možné režimy. Od Tag Teamu až po Royal Rumble match, kdy se v ringu vystrídá až 30 zápasníků. K dispozici jsou také stoly, baseballové pálky, žebříky a další různé vymoženosti. Je zcela na vás co si navolíte a věřte že možností je mnoho. Pokud máte odvahu, tak si můžete zvoli i Handicap, kdy si to váš zápasník rozdá hned proti přesile, ale pro začátek bych to moc nedoporučoval.

Ve hře ja samozřejmě i režim MyGM. Ten je podobný jako ve WWE 2K23, ale byly přidány nové funkce. Například můžete lovit talenty nebo pořizovat trvalé upgrady. Přítomné jsou pochopitelně i kampaně jak za mužské osazenstvo, tak i za ženy. A to vám řeknu, že je naco koukat.

Já ale nejraději mám režim Showcase of the Immortals. Tady si můžeme připomenout nejvýznamější zápasy historie a to včetně i míst, kde se souboj odehrál. Během hraní vám i hra nabídne archivní záběry ze zápasu a různé fragmenty jsou namluvené samotným Cody RhodesemCorey Gravesem.

Graficky jsem plně uspokojen

Co se týká grafiky, tak WWE 2K24 nabízí opravdu detailní propracované postavy. Tady nelze prakticky cokoli vyčíst. Animace jsou plynulé a propracované do detailů,že vidíte i kapičky potu. Rozhodně označuji za velké plus celé hry.

Hrát, či nehrát? To je ta správná otázka

Myslím, že skalní fanoušci mají jasno. Mít v knihovně další díl ze série je stejná povinnost jako pro fanouška fotbalu mít další FIFU. Horší to nastává pro někoho, kdo je zatím celou sérii netknutý. Pokud máte k tomuto sportu blízko a rádi se na něj podíváte, tak zcela doporučuji si WWE 2K24 pořídit a zahrát. Jen to bude chtítz trochu cviku a trpělivosti, než tomu přijdete na chuť.

Hodnocení

Název hry: WWE 2K24

Vývojář: Visual Concepts
Vydavatel: 2K Games
Žánr: sportovní simulátor, bojová hra,
Multiplayer: Ano
Platformy: Microsoft Windows, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Autor: Zitik

[ More ]

Celkový dojem

Sportovní simulátor WWE 2K24 vám pěkně pochuchá nervy a vyzkouší vaši trpělivost. Když ale překonáte prvotní nezvyk v ovládání, tak se jedná o příjemnou zábavu, kde se můžete vcítít do postav svých hrdinů a s někým pořádně praštit o zem. Rozhodně doporučuji vyzkoušet každému, kdo tento sport někdy viděl.

-
4

Klady

Grafika

Režim kampaně a kariéry

Velký výběr zápasníků

Zápory

Občasné propady textury

Složité ovládání

X