Za minulý rok se prodalo více her na PS4 než na Xbox Series X

Vyplývá to z prodejních údajů společnosti GSD (prostřednictvím portálu GamesIndustry.biz), která informuje o prodejích fyzických nosičů na hlavních evropských trzích. Celkově se za celý rok 2023 prodalo více her pro PS4 než her pro konzoli Xbox Series X za stejné období. Data se ovšem vztahují pouze na evropský trh. 

Je to držák!

Je však třeba zdůraznit, že v roce 2022 došlo v Evropě k celkovému poklesu prodeje her pro systém PS4 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku. To znamená, že v roce 2023 se prodalo více her pro Xbox Series X než v roce 2022, ale celková čísla stále nestačila na to, aby překonala prodeje her pro PS4.

@sony

Je zřejmé, že poukázání na službu Xbox Game Pass je snadným řešením toho, proč se na konzoli Xbox řady X prodalo méně her než na PS4. Když si můžete Starfield na měsíc pořídit za ekvivalent necelých 10 dolarů, je vám jasné, proč spousta lidí skočí po předplacené službě, místo aby za hru vyhodili plných 70 dolarů. To je jasná matika přece…

Za zmínku stojí také fakt, že podle údajů GSD bylo v Evropě v loňském roce prodáno pouze 34 % nových her, které byly vydány v roce 2023. Systém PS4 má samozřejmě mnohem rozsáhlejší zpětný katalog her než konzole Xbox řady X, a když 66 % prodejů her v roce 2023 tvoří starší hry, nemělo by být velkým překvapením, že obrovská herní základna systému PS4 bude mít na těchto prodejích obrovský podíl.

X