Za neúspěch Immortals of Avenum prý může silný rok a Baldur’s Gate 3

Generální ředitel Ascendantu a ředitel hry Immortals of Aveum Bret Robbins řekl serveru Windows Central, že kvůli mimořádně nabitému kalendáři vydávání v tomto roce si debutový titul studia těžko hledal své publikum.

Fakta nebo výmluvy?

Podle Robbinse studio nemohlo hru za žádných okolností odložit nebo úplně posunout datum vydání. Datum vydání si stanovili celkem dost dopředu kvůli financím za marketing. Z toho vyplývá, že kvůli dalším velkým výdajům museli vývojáři hru vydat podle plánu.

@EA

Robbins dodal, že „nikdo nečekal“, že se Baldur’s Gate 3 stane takovým fenoménem, jakým se stal, což Immortals of Aveum ještě více zkomplikovalo cestu k úspěchu. Je pravda, že obří RPG vyšlo jen pár týdnů před Immortals of Aveum a strhlo na sebe veškerou pozornost hráčské komunity. V tomhle musíme, chtě nechtě, dát Robbinsovi za pravdu.

„Takový rok jsem ještě nezažil,“ řekl. „Vždycky je těžké prorazit, když jste nová značka nebo studio, o kterém lidé ještě neslyšeli. Snažit se vytvořit povědomí o nás bylo opravdu, opravdu těžké. Pro novou herní značku je to vždycky těžké a letos to bylo ještě desetkrát těžší.“ Bohužel i přes tohle všechno hra si stejně odnesla průměrné hodnocení a hráči byli celkem zklamaní. Uvidíme, jestli hratelnost nezmění nějaký budoucí obsah. První velká aktualizace této střílečky, Echollector, nedávno přidala nový endgame obsah, několik vylepšení výkonu, režim New Game Plus a další.

X