Zaklínač 4, Cyberpunk 2 a další novinky od CD Projekt RED

Ačkoliv víme, že CD Projekt RED pracuje na několika projektech najednou, donedávna bohužel studio neposkytlo téměř žádné bližší informace ani k jednomu z nich. Minulý rok CDPR otevřelo nové kanceláře v USA a ještě dva roky předtím odkoupilo menší studio Molasses Flood. Aktuálně rozpracované projekty pak jsou Polaris – The Witcher 4, Sirius – rovněž hra ze světa Zaklínače vznikající ve zmíněném studiu Molasses Flood, Canis Majoris – The Witcher 1 Remake, Orion– Cyberpunk 2077 sequel a Hadar – nová značka o které zatím nevíme vůbec nic.

@twimg.com

Během nedávné konference ohledně fiskálního roku 2023 pro akcionáře studio přidalo několik nových informací ohledně těchto projektů, převážně pak aktuální rozložení svých 627 developerů napříč projekty. Nejvíce vývojářů (403) je pak přiřazeno k projektu Polaris neboli první hře v nové trilogii ze světa Zaklínače. Ten je aktuálně ve fázi pre-produkce a naděje jsou, že by do plné produkce mohl přejít příští rok. To však určitě není jisté, studio sice přešlo na efektivnější model vývoje, ale zároveň vyměnilo svůj RED Engine za Unreal Engine 5, se kterým se vývojáři musí pořádně seznámit. Naštěstí však mají plnou podporu ze strany Epicu (vlastník a vývojář Unreal Enginu).

Studio dále přiřadilo 47 vývojářů k projektu Orion (Cyberpunk 2077 sequel) který je momentálně ve fázi konceptualizace. To znamená že vývojáři a scénáristé dávají dohromady nápady a prototypy ohledně příběhu, mechanik a systémů, postav a snaží se je postupně navázat na sebe. Samozřejmě také vznikají takzvané concept arts neboli kreslené náčrty na základě, kterých pak bude svět vznikat.

@twimg.com

Pouhých 17 vývojářů nyní pracuje na již existujícím Cyberpunku a studio potvrdilo že jejich práce jsou v podstatě hlavně nutné opravy, nový obsah bychom neměli již čekat. Tým o 37 lidech pracuje na projektu Sirius, další hra ze světa Zaklínače o které akorát víme, že bude obsahovat nějakou formu multiplayeru (pravděpodobně coop, ale kdo ví?). 20 vývojářů se věnuje projektu z úplně nového světa, o kterém nevíme vskutku nic, pouze že jeho krycí jméno je Hadar. V CD Porjektu pak existuje tým o 95 lidech, kteří nejsou trvale přiřazeni k jednomu projektu, nýbrž kolují mezi všemi a pomáhají, kde je zrovna třeba. A tím nám zbývá 8 vývojářů, kteří jsou přiřazeni k „dalším projektům“, je tedy v podstatě nemožné říct, čemu se vlastně věnují.

Michal Nowakovski, jeden z CEO CD Projektu uznal, že studiu se ve fiskálním roce 2023 dařilo. Cyberpunk 2077 a Phantom Liberty vydělaly studiu zhruba 750 milionů dolarů a další kopie jsou prodávány, je tedy dost dobře možné, že hra by mohla v závěru vydělat celou miliardu. Studio si odneslo cenné lekce z nepodařeného vydání Cyberpunku 2077, upravilo mnoho interních procesů, přešlo na nový engine a dále si hodlá stát za svým mottem – mikrotransakce do singleplayer her nepatří. Nám tak nezbývá než trpělivě vyhlížet příští dobrodružství, které pro nás studio připraví.

X