Zažijte Den D z pohledu Němců! Beach Invasion 1944 se představuje

Jakub Vlašic

Jestli je nějaký topic, který válečné hry nemohou opomíjet, je to vylodění v Normandii. Událost Den D jsme si prožili v Call of Duty asi všichni. Jenže tam jsme hráli za Spojence. Co takhle se podívat i na druhou stranu? Vžít se do role Hanse, který brání pobřeží Normandie? Beach Invasion 1944 nám dá přesně tuto možnost. A vypadá to sakra dobře!

Zorganizujte obranu a ubraňte svou pláž!

Krátký reveal trailer představuje extrémní důraz na grafické zpracování. Hra je zahalená v historickém kabátku, a tváří se téměř jako dokument z Omaha beach. Beach Invasion 1944 je vlastně takový tower defense. Na začátku každé vlny postavíte obranu dle svého uvážení. Rozestavíte bunkry, FlaK a další protiletadlové děla, uděláte zásoby a v momentě, kdy jste spokojení, začnete. 

@Steam

V Beach Invasion 1944 jste obráncem vy

Jenomže strategickým rozmístěním obrany to nekončí. Ujmete se role samotného pěšáka, a likvidovat lodě, letadla, výsadkáře, nebo samotné chudáky ve vyloďovacích lodích, budete vy. Obrovské a obrovské počty vojáků se na vás budou chrlit, a vaším úkolem bude svou pláž ubránit. Hra si nebere moc servítky, a všechny hrůzy klíčového okamžiku zobrazuje tak, jak se mohly odehrát.

Jak asi tušíte, hra se dělí do různých vln. Jakmile splníte první vlnu, začne další, mnohem těžší a tak dále a tak dál. Samozřejmostí je také upgrade vaší obrany, nebo zavolání air strike, když vám poteče do bot. Beach Invasion 1944 sází na realističnost (ano, taky to slovo nemáme rádi), výborně zpracovanou grafiku a dokonalý zvuk. Hra vychází už 2. prosince 2022, a předobjednat si ji můžete na Steamu.

X