Zelda: Tears of the Kingdom již prodala přes 10 milionů kopií

Že bude další Linkovo dobrodružství velikým hitem, bylo pravděpodobně jasné všem. The Legend of Zelda série je jedna z nejdéle fungujících značek v herním průmyslu a těší se ohromné popularitě po celém světě. Přesto jsou však první čísla obdivuhodná. Již během prvních tří dnů od vydání hry se prodalo přes deset milionů kopií. Pro porovnání, například Last of Us: Part II trvalo dva roky, než se dostalo na stejný počet prodaných kopií. Horizon Zero Dawn pak dosáhlo desítky milionů prodaných kusů po více než roce. Předešlému dílu v sérii o Linkovi a Zeldě, Breath of the Wild, zabralo zhruba deset měsíců, než se dostal na stejná čísla jako Tears of the Kingdom.

Podobným prodejním úspěchem, jako je nová Zelda, byl například Cyberpunk 2077, který v prvním týdnu po vydání prodal okolo třinácti milionů kopií.
Spolu s oznámeným prodejním úspěchem se pak rozšířila ještě jedna potěšující zpráva. Vývojáři údajně měli hru hotovou již minulý rok, ale věnovali následující měsíce práci na optimalizaci hry a likvidování bugů či jiných problémů, kterými hra v loňské verzi trpěla.
Jsem si jistý že podobně pozitivních zpráv nás ohledně nové Zeldy čeká ještě několik a s ohledem na hodnocení, která hra získává, myslím že zaslouženě.

X