Zveme vás na Animefest 2024!

Avatar

24. května startuje 19. ročník největšího festivalu tradiční i moderní japonské kultury v České republice. Již v loňském roce jsme měli možnost za redakci Techraj okusit, jaké je to být součástí této neuvěřitelné a nadupané akce, a proto bychom vás na ni i v letošním roce rádi pozvali. Animefest, největší sraz všech milovníku mangy, anime, her, ale i příznivců japonské mytologie, kultury a historie vás totiž chytne a nepustí až do sklizení posledního krámku a ukončení poslední přednášky při nedělní zavíračce. Ale to předbíháme. 

@techraj

O přípravu festivalu se každoročně stará brněnská skupina fanoušků japonské kultury s prozřetelným názvem: Brněnští Otaku. Ti stojí i za neméně známým Cosplesem. Stejně jako každý rok i letos bude výstaviště napěchované přednáškami, soutěžemi, ať už pěveckých, tanečních nebo o nejpropracovanější cosplay.

Z prvních ročníků se za těch 19 let Animefest vyšvihl mezi jednu z nejočekávanějších událostí roku, protože se na ní schází čím dál více fanoušků, kteří chtějí na pár dní uniknout ze shonu každodenního života. Stejně jako v Cestě do fantazie, i Animefest je totiž úplně jiný uzavřený svět se svojí úžasnou a přátelskou atmosférou. Pokud byste měli ale socializace dost, kromě přednášek se můžete zúčastnit promítání populárních či méně známých filmů nebo si koupit něco dobrého k snědku, posadit se do stínu stromů a z povzdálí pozorovat nepřeberné množství kostýmů, kterými se ti šikovnější jedinci přišli pochlubit. Jedno je ale jisté, nudit se rozhodně nebudete.

@techraj

Pořadatelům Animefestu bychom tímto chtěli poděkovat, že nám poskytli vstupenky a možnost zúčastnit se Animefestu z pozice redaktorů, abychom Vám posléze mohli lépe zprostředkovat naše dojmy z celého dění. Lístky jsou již volně v prodeji zde a my vás tam samozřejmě moc rádi uvidíme. Zapište si za uši, že Animefest 2024 se odehrává o víkendu 24. –⁠⁠⁠⁠⁠ 26. května 2024!

X